REKLAMA

Dodatkowe fundusze dla Turcji od UE

Dodatkowe fundusze dla Turcji od UE

Unia Europejska przekaże dodatkowe fundusze na rzecz programu dla uchodźców. Turcja otrzyma 633 miliony euro. Dotychczasowy budżet wynosi obecnie 6 miliardów euro. Turecki rząd postanowił cztery lata temu podjąć się działań, mających na celu ulokowania uchodźców na swoim terytorium.

Za pomocą przelewów na karty debetowe zostanie przekazane dodatkowe 600 mln euro, które przeznaczone zostaną na pomoc dla półtora miliona uchodźców. Pozostałe 33 mln zasilą fundusz na rzecz edukacji i opieki zdrowotnej.

Brak obrazka

Czytaj więcej: Podgórska atakuje: „Pokolenia JP2 nie ma i nigdy nie było”

“Wsparcie UE wywarło realny wpływ na uchodźców przebywających w Turcji. Dzięki pomocy UE około 1,7 mln uchodźców może zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, a ponad pół miliona dzieci uchodźców chodzi do szkoły” – powiedział Christos Stylianides.

Instrument UE na rzecz uchodźców w Turcji został ustanowiony w 2015 r. i pomógł zażegnać kryzys migracyjny w Europie. Jego całkowity budżet wynosi 6 mld euro. Z kwoty tej wypłacono już ponad 2,6 mld euro, zakontraktowano ponad 4,2 mld euro, a alokowano (przydzielono na odpowiednie działania) ponad 5,8 mld euro.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

interia.pl

REKLAMA

Komentarze