REKLAMA

Brygada Świętokrzyska. Uratowali Żydówki, uważają ich za morderców [WIDEO]

Brygada Świętokrzyska. Uratowali Żydówki, uważają ich za morderców [WIDEO]

Bardzo ciekawa rozmowa na temat Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Żołnierze tej formacji uratowali Żydówki, a nazywa się ich mordercami.

REKLAMA

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się nam, że temat „Żołnierzy Wyklętych”, podziemia narodowego, bohaterów z Narodowych Sił Zbrojnych w końcu stał się częścią polskiej historii i nikt nie będzie miał prawa znowu tego prześladować. Niestety, ataki na niektórych Wyklętych czy żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych nie ustają. Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy na temat Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Rozmowę znajdziecie państwo oczywiście na kanale telewizji internetowej Mediów Narodowych.

Gościem programu był Tomasz Rzepa, członek Związku Żołnierzy NSZ, wnuk Mieczysława Nowackiego z NSZ. Program prowadziła doktor Anna Mandrela. Rozmowa dotyczyła historii Brygady Świętokrzyskiej NSZ, najbardziej dziś demonizowanej jednostki polskiego podziemia. „Brygada Świętokrzyska zasłużyła się dla Polski (…) Musimy mieć świadomość, że źródłem całej tej propagandy, oskarżeń o rzekomą kolaborację, oskarżeń o prowadzenie wojny domowej, nieuznawanie rządu w Londynie, mordowanie Żydów, są lata 50. Tak naprawdę to wtedy ta propaganda powstała, w celu walki z żołnierzami NSZ” – mówił Tomasz Rzepa.

ZOBACZ TAKŻE: 28 marca 1933 roku sanacja zdelegalizowała Obóz Wielkiej Polski

Autorami tej propagandy były te same środowiska, które prowadziły propagandę przeciwko Armii Krajowej, II RP czy rządowi w Londynie. „O ile po 1956 roku pewne środowiska zostały zaakceptowane przez władzę, jak żołnierze AK (…), to żołnierze NSZ, podobnie jak >Żołnierze Wyklęci<, ponieważ walczyli z komuną, nie mogli być zaakceptowani przez władze komunistyczne”. Mowa była o propagandzie wobec Brygady. Tomasz Rzepa podkreślił także dlaczego ta kłamliwa propaganda na temat NSZ znowu powraca. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy na temat Brygady Świętokrzyskiej. Przyda się nam to do odpierania zarzutów ze strony skrajnego lewactwa!

REKLAMA

Komentarze