REKLAMA

Bożysława Robertson – O komunistycznych więzieniach, represjach, pogardzie i walce o pamięć rodziców [WIDEO]

Bożysława Robertson – O komunistycznych więzieniach, represjach, pogardzie i walce o pamięć rodziców [WIDEO]

Nie chciałam w takim systemie żyć, nie chciałam w takim systemie mieć dzieci, nie chciałam komunistom dać dzieci na zmarnowanie – mówi Bożysława Robertson, córka kpr. Antoniego Nadolnego. Zapraszamy na materiał przygotowany przez Media Narodowe.

REKLAMA

Kpr. Antoni Nadolny był żołnierzem kampanii wrześniowej. Po 1945 r. represjonowany przez komunistów, wiele lat spędził w więzieniu. Zmarł w 2004 r.

Jerzy Zalewski o Żołnierzach Wyklętych: W końcu my Polacy wybraliśmy z historii element, który jest nam niezbędny oraz który jest bardzo groźny dla całej postkomuny

 

Jego córka Bożysława Robertson mieszka obecnie w Australii. Przyjechała do Polski z okazji stulecia urodzin ojca i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Dla mnie najważniejsze jest odzyskanie honoru rodziny, ponieważ przez całe życie żyłam z piętnem wroga narodu polskiego – powiedziała.

Więcej o bohaterstwie polskich żołnierzy, komunistycznych prześladowaniach i walce o pamięć w materiale Mediów Narodowych. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału.

 

REKLAMA

Komentarze