REKLAMA

Boniek podał datę prezentacji nowego trenera polskich piłkarzy

Boniek podał datę prezentacji nowego trenera polskich piłkarzy

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że prezentacja nowego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski nastąpi prawdopodobnie 23 lub 24 lipca.

REKLAMA

O dacie poinformował na profilu społecznościowym Twitter – … Chyba 23 lub 24 lipca odbędzie sie prezentacja i pierwsza konferencja nowego Selekcjonera.

Po przegranym Mundialu podejrzewano, że Adam Nawałka opuści stanowisko trenera reprezentacji polskiej.

Należy przypomnieć, że odchodzi po ponad czterech latach współpracy z kadrą. Pomimo ostatniej klęski na Mundialu wszyscy pamiętają jego zasługi i osiągnięcia dla polskiej reprezentacji.

To było pięć bardzo intensywnych lat z bardzo dobrymi relacjami z zawodnikami. Mistrzostwa świata były ukoronowaniem naszej wspólnej pracy – podkreślał trener polskiej reprezentacji.

Pewien etap się zakończył, formuła się wyczerpała i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję o rezygnacji. Rozmawialiśmy długo z prezesem i zawsze czułem wsparcie. Bez prezesa Bońka nie byłoby tych sukcesów – mówił Adam Nawałka.

Nowy trener reprezentacji rozpocznie prace 1 sierpnia. Nieoficjalnie w mediach pojawiają się takie kandydatury jak Słoweniec Srecko Katanec, Serb Sinisa Mihajlovic i Chorwat Slaven Bilic. Wymienia się również nazwiska włoskich szkoleniowców oraz Michała Probierza.

REKLAMA

Komentarze