REKLAMA

Tysiące fanatyków ISIS dotrze do Europy? Konsekwencje tureckiej inwazji

Tysiące fanatyków ISIS dotrze do Europy? Konsekwencje tureckiej inwazji

Inwazja Turcji na terytorium Syrii zajmowanym przez Kurdów może przynieść tragiczne skutki Europie. Tysiące bojowników ISIS może uciec z obozów jenieckich.

REKLAMA

Chociaż głosy o całkowitym zlikwidowaniu ISIS są oczywiście przesadzone, to fakty są takie, że odebrano im ziemię, które w ciągu ostatnich lat zdobyli, a tysiące fanatyków islamskich znalazło się w obozach jenieckich. Duża w tym zasługa armii syryjskiej i sił związanych z Rosją i Iranem, ale Kurdowie mają na tym polu olbrzymie zasługi.

ZOBACZ TAKŻE: Trwa turecka inwazja w Syrii. W akcji lotnictwo wspierane ogniem artyleryjskim

Na terenach, na których mieszkają Kurdowie i które to oni wyzwolili spod panowania samozwańczego Państwa Islamskiego, znajduje się wiele obozów jenieckich i więzień, w których przetrzymywani są ujęci islamscy terroryści. Inwazja Turcji powoduje, że nie ma kto ich pilnować, a Turcy przyznają, że nie nie chcą się nimi zajmować.

ZOBACZ TAKŻE: Turcy zdobywają cele w Syrii. Jest reakcja Trumpa

Wojenne zamieszanie może doprowadzić do tego, że poprzez terytorium Turcji do Europy zaczną przenikać bojownicy ISIS. Przypomnijmy, że Unia Europejska dogadała się z Turcją, że ta uszczelni granice. Jeśli kraje europejskie zaczną opowiadać się przeciwko Turcji, ta może otworzyć swoje granice. Nadchodzi zima, ale na świecie będzie bardzo gorąco.

REKLAMA

Komentarze