REKLAMA

Barbara Nowak pod ostrzałem środowisk lewicowych. Atakowana za ochronę dzieci

Barbara Nowak pod ostrzałem środowisk lewicowych. Atakowana za ochronę dzieci

Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty, za sprzeciw wobec podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Karty LGBT+ i szkodliwej ideologii „postępowych” środowisk, została mocno skrytykowana (co było do przewidzenia) przez lewicowe media, polityków i aktywistów. Radni klubu Nowoczesna domagają się odwołania jej ze stanowiska.

W mediach społecznościowych oraz w wywiadzie dla telewizji TVN, Barbara Nowak skrytykowała skandaliczną deklarację LGBT podpisaną przez prezydenta Warszawy. Wywołało to atak ze strony wszelkiej maści piewców „wolności” i „tolerancji”.

REKLAMA

„Nie jest naszym celem kierowanie zainteresowania dzieci w kierunku seksu; nie jest naszym celem seksualizacja dzieci, a wychowanie do życia w rodzinie, bo tak mówi prawo polskie, tak mówi Konstytucja RP, bo tak mówi preambuła do prawa oświatowego” – mówiła kurator.

Czytaj również: Barbara Nowak: LGBT to propagowanie pedofilii

Radni Nowoczesnej chcą, aby Barbara Nowak została odwołana ze stanowiska. Również lewicowe aktywistki wyraziły swój sprzeciw. Liczyły w czwartek na spotkanie z Nowak w kuratorium oświaty. Jak mówiła jedna z ich przedstawicielek, „są oburzone słowami pani kurator”.

Z kolei Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje do Minister Zalewskiej o obronę pani Nowak. Wojciech Zięba, prezes stowarzyszenia, podkreślał jak szkodliwe są treści deklaracji LGBT+.

„W ocenie naszych ekspertów wprowadzenie tego modelu edukacji seksualnej w polskich szkołach będzie prowadziło do obniżenia wieku inicjacji seksualnej, zwiększenia odsetka ciąż, a także aborcji wśród nastolatek oraz zwiększenia zachorowalności na choroby przenoszone drogą płciową” – argumentował prezes.

Źródło: RadioMaryja.pl

REKLAMA

Komentarze