REKLAMA

Amerykański dostawca internetu zablokuje Facebooka i Twittera

Amerykański dostawca internetu zablokuje Facebooka i Twittera

Your T1 WIFI – dostawca internetu z północy amerykańskiego stanu Idaho zdecydował, że na prośbę klientów zablokuje od środy dostęp do Facebooka i Twittera. Powodem jest zbyt duża cenzura na tych portalach.

Dostawca poinformował, że po zablokowaniu przez oba portale prezydenta USA Donalda Trumpa otrzymał wiadomości od swoich klientów. Firma podała w poniedziałek, że zdecydowała się zablokować Facebooka i Twittera dla klientów, którzy proszą o to od przyszłej środy po tym, jak firma otrzymała kilka telefonów od klientów w sprawie obu witryn.

REKLAMA

Your T1 WIFI poinformował swoich klientów w rozesłanej wiadomości, że nie wierzy, żeby witryna internetowa lub portal społecznościowy miał prawo cenzurować to, co widzi i publikuje użytkownik, czy ukrywać przed nim informacje. Podkreślono również, że firma zablokuje Facebooka i Twittera w swojej usłudze internetowej tylko dla klientów, którzy o to poproszą.

Your T1 WIFI świadczy swoje usługi na północy stanu Idaho i w sąsiednim stanie Waszyngton (nie mylić ze stolicą USA – oba stany znajdują się na północnym zachodzie kraju).

Jak już informowaliśmy, Twitter zawiesił na stałe konto prezydenta USA Donalda Trumpa. Podobny los spotkał dwoje jego bliskich współpracowników: prawniczkę Sidney Powell oraz generała Michaela Flynna. Zawieszono także konto kampanijne „Team Trump”. Podobne działania podjął właściciel Facebooka i Instagrama. Cenzurę mediów społecznościowych wobec amerykańskiego prezydenta skrytykowała m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel.

usnews.com

REKLAMA

Komentarze