REKLAMA

Ambasada Izraela w Polsce zamknięta. Żydowscy dyplomaci strajkują

Ambasada Izraela w Polsce zamknięta. Żydowscy dyplomaci strajkują

Wszystkie placówki dyplomatyczne Izraela na świecie zawiesiły swoją działalność. Dotyczy to także ambasady Izraela w Polsce.

Ambasada Izraela w Polsce jest zamknięta. Nie wiemy kiedy znowu będzie działać. Niestety to tylko chwilowa sytuacja. Jest to efekt strajku izraelskich dyplomatów. Strajk wywołały decyzje izraelskiego Ministerstwa Finansów. Od lat żydowscy dyplomaci uważali, że zarabiają za mało. Ministerstwo uważa oczywiście odwrotnie, chcąc ograniczyć wydatki na placówki dyplomatyczne i działania dyplomatów.

REKLAMA

Jak przystało na „przedstawiciela europejskiej cywilizacji na Bliskim Wschodzie”, Żydzi za nic mają starą zachodnią zasadę, które mówi „lex retro non agit”, czyli „prawo nie działa wstecz”. Ministerstwo Finansów „państwa położonego w Palestynie” chce bowiem objąć podatkami i zwrotami wydatków także te pieniądze, które już wypłaciły dyplomatom. Nie jest to pierwszy tego typu strajk żydowskich ambasadorów.

ZOBACZ TAKŻE: Winnicki ostro o ambasadorze Izraela: „Dopuszcza się zniesławienia”

W 2014 roku też był tego rodzaju strajk. Zamknięto wtedy czasowo 103 placówki. Przypomnijmy, że niedawno zmienił się ambasador Izraela w Polsce. Kiedy wydawało się, że gorzej od Anny Azari być nie może, nowy ambasador „zabłysnął” już w pierwszym wywiadzie udzielonym polskiej prasie. Alexander Ben-Zvi narzekał, że polskim Sejmie będzie zasiadać „antysemicka” Konfederacja.

REKLAMA

Komentarze