REKLAMA

Winnicki ostro o ambasadorze Izraela: „Dopuszcza się zniesławienia”

Winnicki ostro o ambasadorze Izraela: „Dopuszcza się zniesławienia”

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi ambasadora w Polsce nt. Konfederacji: „Dopuszcza się zniesławienia”.

REKLAMA

Przypominamy, że ambasador Izraela skrytykował Konfederację za rzekomy antysemityzm: „To ludzie, którzy mają antysemickie poglądy i wypowiadają się przeciwko Żydom. (..) Zobaczymy, jak będą się zachowywać w Sejmie. Jeśli tam będą powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem” – stwierdził Alexander Ben Zvi.

Winnicki postanowił zareagować na słowa dyplomaty: „Wypowiedzi nacechowane nienawiścią są karalne, ale jeśli ich nie ma, to ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi powinien uważać, ponieważ dopuszcza się zniesławienia w stosunku do polityków Konfederacji ” – mówił na konferencji polityk.

„Po pierwsze, bardzo nieszczęśliwie rozpoczyna swoje urzędowanie w Polsce od ataku na formację polityczną, która cieszy się poparciem 1 miliona 250 tys. Polaków, a przynajmniej tylu zagłosowało na nas w ostatnich wyborach. Po drugie – jeśli pan ambasador dostrzegł takie wypowiedzi, to powinien postarać się, żeby one zostały zgłoszone do prokuratury” – komentował.

REKLAMA

Komentarze