REKLAMA

Aleppo: Rosjanie wspomogli żołnierzy Asada

Aleppo: Rosjanie wspomogli żołnierzy Asada

W Aleppo doszło do starcia syryjskich żołnierzy z bojówkami powiązanymi z Al-Kaidą. Zginęło 17 z nich, a 30 zostało rannych. Na pomoc przyszły rosyjskie myśliwce, które z powietrza uderzyły we wrogie jednostki.

REKLAMA

Grupy terrorystyczne Tahrir al-Szam i Hurras ad-Din, które są powiązane z Al-Kaidą o świcie zaatakowały na północy i południowym zachodzie prowincji Aleppo siły zbrojne Baszara al-Asada.

„26 maja głosujemy na listę nr 1” – PKW wylosowała numery list

Rami Abdel Rahman, szef syryjskiego obserwatorium praw człowieka wspomniał także w rozmowie z agencją AFP , że walki trwały do godzin porannych, gdzie zakończyły się interwencją rosyjskich myśliwców.

Rosyjskie wsparcie militarne, które jest aktywne w tym regionie od 2015 roku, wspomogło siły Asada w odzyskaniu kontroli nad większością kraju.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w trwającej od marca 2011 roku wojnie domowej w Syrii zginęło między 370 tys. a 570 tys. osób.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

interia/pap

REKLAMA

Komentarze