REKLAMA

„Aborcja to pandemia o wiele gorsza niż koronawirus” [WIDEO]

„Aborcja to pandemia o wiele gorsza niż koronawirus” [WIDEO]

Za nami burzliwy pierwszy dzień posiedzenia Sejmu. Przedstawiamy zapis rozmowy na temat aborcji. Redaktora Agnieszka Jarczyk rozmawiała z Moniką Zając.

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość wrzuciło pod obrady nie tylko projekt obywatelskiej ustawy Rot Niepodległości – #STOP447, ale także inne obywatelskie projekty. Media Narodowe porozmawiały na temat projektu „Zatrzymaj Aborcję” z panią Moniką Zając z Fundacji Życie i Rodzina. Jak ocenia działania Sejmu? „Myślę, że taka ocena będzie wystawiana tak naprawdę dopiero po głosowaniu Sejmu ws. tego projektu. Zobaczymy jak zachowają się nasi posłowie. Debata była taka, jak można było się spodziewać. Bardzo grała na emocjach, zwłaszcza jeśli chodzi o stronę lewą tej debaty”. Według gościa Mediów Narodowych lewica brnie w swoje manipulacje.

ZOBACZ TAKŻE: Bąkiewicz z mównicy sejmowej odpowiada na kłamstwa Lewicy i PiSu!

Według pani Moniki Zając lewica nie stosuje merytorycznej dyskusji, a jej retoryka ma tylko wzbudzać emocje i nie ma za wiele wspólnego z faktami. „Jeśli chodzi o polityków prawicy, Prawa i Sprawiedliwości czy Konfederacji, to piękne słowa, piękne deklaracje. Mamy nadzieję, że przełożą się także na głosowanie”. Ma też nadzieję, że „po latach zamrożenia tego projektu, stanie się to, co powinno się zdarzyć już dawno, czyli w końcu zostanie on uchwalony, przejdzie do dalszego czytania i zostanie uchwalony jak najszybciej. Monika Zając ma nadzieję, że dzięki presji społecznej i akcji uświadamiających nastąpi uchwalenie tego projektu. Krytykowała także zamrożenie tego projektu przez PiS do tej pory. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

REKLAMA

Komentarze