Administracja portalu społecznościowego Twitter usunęła ze swojego serwisu konto portalu Salon24. Poinformowała o tym jego właścicielka Bogna Janke.
- Konto portalu Salon24 na Twitterze zostało usunięte nagle i bez słowa wyjaśnienia.
- Spotkało się to z oburzeniem internautów.
- Oświadczenie solidaryzujące się z Salonem24 wydał redaktor naczelny portalu tysol.pl.
- Zobacz także: Kto boi się prawdy? Facebook zablokował konto IPN za wpis o akcji germanizacji
Według relacji właścicielki portalu Salon24, usunięcie konta jest nagłe i nie było reakcją na jakiekolwiek niepoprawne treści. Nie podano żadnego wyjaśnienia. – Dodałam w opisie datę powstania portalu (2006), po czym dostaliśmy blokadę rodzicielską, a teraz jest komunikat “Konto nie istnieje”. Żadnej reakcji na zgłoszenia – poinformowała. – Tyle pracy i wszystko poszło w kosmos – napisała z żalem.
Wygląda na to, że Twitter usunął nam konto #Salon24 🙁 Dodałam w opisie datę powstania portalu (2006), po czym dostaliśmy blokadę rodzicielską, a teraz jest komunikat "Konto nie istnieje". Żadnej reakcji na zgłoszenia 🙁 Tyle pracy i wszystko poszło w kosmos 🙁
— Bogna Janke (@BognaJanke) February 9, 2021
Internauci oburzeni
– Facebook usunął konto IPN, a teraz Twitter usuwa “Salon24”.
Widać, że polscy pracownicy amerykańskich social-mediów dali się ponieść “wiatrowi jedynie słusznych zmian” z Waszyngtonu – skomentował Marcin Wątrobiński. – Nie możecie likwidować kont ot tak. Możecie? – napisał z kolei dziennikarz Radia Zachód Marek Poniedziałek.
Facebook usunął konto IPN, a teraz Twitter usuwa "Salon24".
— Marcin Wątrobiński (@mar_watrobinski) February 9, 2021
Widać, że polscy pracownicy amerykańskich social-mediów dali się ponieść "wiatrowi jedynie słusznych zmian" z Waszyngtonu. https://t.co/3V9U0QRsnr
@Twitter you can't delete accounts just like that! Can you? https://t.co/5vdae0AGKH
— Marek Poniedziałek (@M_Poniedzialek) February 9, 2021
Oświadczenie redaktora naczelnego tysol.pl
Solidarność z Salonem24 wyraził także redaktor naczelny tysol.pl Cezary Krysztopa. – Wyrażamy solidarność z medium, które w ramach nasilonej ostatnio bezprzykładnej cenzury internetowych gigantów, ponosi konsekwencje stania po stronie wolności słowa – napisał w wydanym oświadczeniu. – Jest ponurym symbolem, że w roku 40-lecia „Tygodnika Solidarność”, pierwszego wolnego medium za Żelazną Kurtyną, pomnika wolności słowa w skali zarówno Polski, jak i Europy czy świata, musimy znów być świadkami niszczenia wolności słowa, czego przykładów mieliśmy w ostatnim czasie aż nadto – stwierdził.
twitter, tysol.pl