Twitter zablokował Salon24. “Konto nie istnieje”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Administracja portalu społecznościowego Twitter usunęła ze swojego serwisu konto portalu Salon24. Poinformowała o tym jego właścicielka Bogna Janke.

Według relacji właścicielki portalu Salon24, usunięcie konta jest nagłe i nie było reakcją na jakiekolwiek niepoprawne treści. Nie podano żadnego wyjaśnienia. – Dodałam w opisie datę powstania portalu (2006), po czym dostaliśmy blokadę rodzicielską, a teraz jest komunikat “Konto nie istnieje”. Żadnej reakcji na zgłoszenia – poinformowała. – Tyle pracy i wszystko poszło w kosmos – napisała z żalem.

Internauci oburzeni

– Facebook usunął konto IPN, a teraz Twitter usuwa “Salon24”.
Widać, że polscy pracownicy amerykańskich social-mediów dali się ponieść “wiatrowi jedynie słusznych zmian” z Waszyngtonu – skomentował Marcin Wątrobiński. – Nie możecie likwidować kont ot tak. Możecie? – napisał z kolei dziennikarz Radia Zachód Marek Poniedziałek.

Oświadczenie redaktora naczelnego tysol.pl

Solidarność z Salonem24 wyraził także redaktor naczelny tysol.pl Cezary Krysztopa. – Wyrażamy solidarność z medium, które w ramach nasilonej ostatnio bezprzykładnej cenzury internetowych gigantów, ponosi konsekwencje stania po stronie wolności słowa – napisał w wydanym oświadczeniu. – Jest ponurym symbolem, że w roku 40-lecia „Tygodnika Solidarność”, pierwszego wolnego medium za Żelazną Kurtyną, pomnika wolności słowa w skali zarówno Polski, jak i Europy czy świata, musimy znów być świadkami niszczenia wolności słowa, czego przykładów mieliśmy w ostatnim czasie aż nadto – stwierdził.

twitter, tysol.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY