- Akademia ma zaoferować m.in. “nowatorski cykl bezpłatnych wykładów i spotkań online z ekspertami”.
- Będziemy chcieli podejmować bardzo trudne tematy bioetyczne, o których się nie mówi, lub mówi w sposób niewystarczający i będziemy chcieli w sposób przystępny je tłumaczyć – stwierdził Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji “Jeden z Nas”.
- Zobacz także: Bąkiewicz: Będziemy wyposażeni w telebimy. Rozmawiałem z red. Sumlińskim o prezentacjach ulicznych [NASZ WYWIAD]
Koordynatorem projektu jest Justyna Gajos. To bioetyk, będąca aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Filozoficznym UPJPII w Krakowie.
Po pierwsze uruchamiamy nowatorski cykl bezpłatnych wykładów i spotkań online z ekspertami, które mają na celu bieżącą identyfikację i wypracowanie odpowiedzi na aktualne zagrożenia bioetyczne związane z rozwojem cywilizacyjnym. Będzie to również przestrzeń do dyskusji na „gorące” tematy w bioetyce i nauce – poinformowała.
Koordynatorka projektu zaznaczyła, że dostęp do wykładów będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych słuchaczy.
Trzecim obszarem naszych działań będzie edukacja – chcemy promować najnowsze odkrycia i dotrzeć z wiedzą bioetyczną szczególnie do młodych osób. Wykorzystamy do tego między innymi uaktualnioną i poszerzoną o multimedialne materiały książeczkę „Przewodnik: bioetyka dla młodych” – dodała.
O celach projektu mówił też Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji “Jeden z Nas”.
Będziemy chcieli podejmować bardzo trudne tematy bioetyczne, o których się nie mówi, lub mówi w sposób niewystarczający i będziemy chcieli w sposób przystępny je tłumaczyć – stwierdził.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Mam nadzieję tym śmiałym i odważnym projektem edukacyjnym rozpocząć poważną debatę w Polsce na temat pewnej wizji człowieka – kim ten człowiek jest, w jaki sposób funkcjonuje i w jaki sposób należy go traktować – dodał.
jedenznas.pl