W Krakowie powstaje Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Fundacja "Jeden z Nas" ogłosiła powstanie w Krakowie Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki. Ma ona na celu popularyzację nauki, rozwój bioetyki i edukacji bioetycznej w Polsce, a także promocję wiedzy i badań nauk przyrodniczych i medycznych, które są nieodłącznie związane z dylematami natury etycznej.

Koordynatorem projektu jest Justyna Gajos. To bioetyk, będąca aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Filozoficznym UPJPII w Krakowie.

Po pierwsze uruchamiamy nowatorski cykl bezpłatnych wykładów i spotkań online z ekspertami, które mają na celu bieżącą identyfikację i wypracowanie odpowiedzi na aktualne zagrożenia bioetyczne związane z rozwojem cywilizacyjnym. Będzie to również przestrzeń do dyskusji na „gorące” tematy w bioetyce i nauce – poinformowała.

Koordynatorka projektu zaznaczyła, że dostęp do wykładów będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych słuchaczy.

Trzecim obszarem naszych działań będzie edukacja – chcemy promować najnowsze odkrycia i dotrzeć z wiedzą bioetyczną szczególnie do młodych osób. Wykorzystamy do tego między innymi uaktualnioną i poszerzoną o multimedialne materiały książeczkę „Przewodnik: bioetyka dla młodych” – dodała.

O celach projektu mówił też Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji “Jeden z Nas”.

Będziemy chcieli podejmować bardzo trudne tematy bioetyczne, o których się nie mówi, lub mówi w sposób niewystarczający i będziemy chcieli w sposób przystępny je tłumaczyć – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Mam nadzieję tym śmiałym i odważnym projektem edukacyjnym rozpocząć poważną debatę w Polsce na temat pewnej wizji człowieka – kim ten człowiek jest, w jaki sposób funkcjonuje i w jaki sposób należy go traktować – dodał.

jedenznas.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY