REKLAMA

500 lat nienawiści do Jezusa! Czym jest Chrystofobia? [WIDEO]

500 lat nienawiści do Jezusa! Czym jest Chrystofobia? [WIDEO]

Gościem programu “Młot na marksizm” w telewizji internetowej Mediów Narodowych był autor książki “Chrystofobia”, prof. Grzegorz Kucharczyk.

Profesor Grzegorz Kucharczyk, autor książki “Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła”, był gościem programu “Młot na marksizm” w telewizji internetowej Mediów Narodowych. Na początku rozmowy pochylono się nad samym pojęciem “Chrystofobii”. Jak słusznie zauważył redaktor prowadzący program, pojęcie to nawiązuje do “różnych fobii, które to implikuje się raczej prawicy”. “Tak jest. To jest pojęcie rzadko stosowane, ale bardzo widoczne. Także dochodzi to zjawisko do nas. Fobia, czyli nienawiść do Chrystusa i założonego przez Niego Kościoła” – mówi profesor.

Brak obrazka

“W swojej książce piszę o tej nienawiści, która przejawiała się w kolejnych falach prześladowań ludzi, którzy trwali i wierzyli na serio temu co powiedział Jezus. Z drugiej strony jest to książka o miłości, o trwaniu i o wierności, ponieważ jest to książka też o męczennikach” – tłumaczył nam profesor Grzegorz Kucharczyk. “Męczennicy i ich świadectwo – męczennik to świadek – to jest właśnie posiew Kościoła. Na krwi męczenników Kościół wzrastał, ale wzrastała także cywilizacja, która wzrastała jako produkt uboczny ewangelizacyjnej pracy Kościoła” – tłumaczył.

ZOBACZ TAKŻE: Francuzi zerwali współpracę z Tuchowem. Wszystko przez opór wobec LGBT

Dziś to bardzo ważny temat. Dopiero co usłyszeliśmy o pobiciu księdza w Polsce. Wcześniej informowaliśmy o aktach złodziejstwa i profanacji, która dokonywała się w kościołach w Polsce. Problem antyklerykalizmu to nie tylko problem Francji czy innych krajów Zachodu, ale problem obecny coraz częściej tutaj, w Polsce. Kraju, który od tysiąca lat tak wiele zawdzięcza Chrystusowi, Kościołowi katolickiemu i jego nauczaniu. Warto zapoznać się z tą ważną rozmową w telewizji internetowej Mediów Narodowych, a także zapoznać się z publikacją profesora Kucharczyka, o której ta rozmowa była. Serdecznie zapraszamy!

REKLAMA

Komentarze