Za miesiąc lub dwa Rosjanie mogą ściągnąć z Afganistanu nawet 200 tys. migrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłowie Konfederacji Witold Tumanowicz i Andrzej Zapałowski / zdjęcie: mat. pras. Konfederacji

Poseł Konfederacji Andrzej Zapałowski na konferencji prasowej w Sejmie ostrzega przed dwoma falami migrantów, które mogą zaatakować nasze granice.

Jak zauważył poseł Zapałowski:
Z informacji, które do nas docierają Rosjanie przysyłają na granicę z Białorusią byłych bojowników afgańskich. To oznacza, że zmienia się absolutnie drastycznie sytuacja. Wojsko Polskie nie jest w stanie skutecznie ryglować granicy w sytuacji, kiedy za miesiąc lub dwa Rosjanie np. ściągną z Afganistanu z 200 tys. migrantów. Przypomnę, że jesienią Pakistan wyrzucił prawie 2 miliony nielegalnych migrantów z Afganistanu. I ci ludzie będą punktowo w wielu miejscach atakować polską granicę.

Ale to nie jedyne zagrożenie ze strony nielegalnych imigrantów:
– Są już informacje, że prawdopodobnie Izrael zaatakuje Liban. W Libanie jest ponad 2 miliony nielegalnych migrantów, w Turcji prawie 4 miliony. Jeżeli zostanie uruchomiony szlak wschodni przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Ukrainę, Słowację to ci migranci będą z kierunku południowego docierać do Polski.

Jak dodał poseł Zapałowski Polska nie jest gotowa na ochronę granicy z południowego kierunku:
– W tamtym tygodniu byłem na granicy polsko-słowackiej i chcę państwa poinformować, że w pasie kilkudziesięciu kilometrów nie ma ani jednego funkcjonariusza Straży Granicznej, Policji! Mamy zupełnie otwarte granice. Wszyscy koncentrują się na granicy polsko-białoruskiej, która jest niezwykle ważna, ale mamy 500 km granicy z Ukrainą, 500 km granicy ze Słowacją, która jest zupełnie nieskuteczna do obrony zwłaszcza w takim zakresie, bo nie mamy sił, ani środków.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY