150 prób dziennie nielegalnego przekroczenia polskiej granicy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie: StrazGraniczna.pl

Polska granica od strony Białorusi jest przez całą dobę forsowana przez nielegalnych imigrantów.

W środę 29 maja i w czwartek 30 maja odnotowano po przeszło 150 prób sforsowania zabezpieczeń granicznych. Agresywni cudzoziemcy znajdujący się za techniczna barierą kilkukrotnie zaatakowali polskie służby. W wyniku agresywnych zachowań 29 maja poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy, których przewieziono do szpitala.   

Migranci polsko-białoruską granicę usiłowali nielegalnie przekroczyć na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce, Michałowie i Czeremsze.

Wczorajszego dnia zatrzymano również czterech kurierów, którzy przewozili łącznie 19 cudzoziemców. W jednym z przypadków zatrzymany w okolicy Hajnówki obywatel Polski w osobowym volkswagenie przewoził 9 migrantów.  

Trzykrotnie w ciągu minionych dwóch dni Straż Graniczna udzieliła też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej, 4 osoby zostały przewiezione do szpitala.

Od początku bieżącego roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej do Polski usiłowały przedostać się osoby pochodzące z 35 krajów.

Źródło: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY