200 PRÓB DZIENNIE nielegalnego przekroczenia polskiej granicy! Z tym się musi mierzyć Straż Graniczna

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie: StrazGraniczna.pl

Jak informuje portal Straży Granicznej tylko w poniedziałek i wtorek miało miejsce blisko 400 prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy przez nielegalnych imigrantów.

223 próby nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w poniedziałek 20 maja. Wtorek natomiast to 155 prób. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych oraz Czeremsze. W rejonie Białowieży cudzoziemcy usiłowali sforsować graniczną rzekę Przewłokę.

Również nie mało pracy mieli funkcjonariusze Policji działający w ramach wsparcia Straży Granicznej w ochronie granicy państwowej. 20 maja zatrzymali 4 pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. 60-letni obywatel Ukrainy przewoził pojazdem marki Opel 5 obywateli Afganistanu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski. 2 obywateli Ukrainy, 31-letni kierowca i 45-letia pasażerka pojazdu marki BMW przewozili 3 obywateli Afganistanu, którzy chcieli dostać się na zachód Europy. 24-letni obywatel Mołdawii usiłował przewieźć w głąb Europy 5 cudzoziemców, którzy uprzednio dokonali nielegalnego przekroczenia granicy.

Wczoraj funkcjonariusze Policji zatrzymali 25-letniego obywatela Belgii. Poruszał się pojazdem marki Lynk&Co na holenderskich numerach. Jego pasażerowie – 7 cudzoziemców, nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Natomiast funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 24-letniego obywatela Mołdawii, który pojazdem marki Renault przewoził 6 cudzoziemców. Cudzoziemcy planowali dostać się w głąb Europy.

Za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Źródło: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY