Chciał wysadzić pociąg! Podłożył groźny materiał wybuchowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie: Slaska.Policja.pl

To nie była zabawa. Pocisk moździerzowy, który został podłożony na torach okazał się silnym ładunkiem wybuchowym, który mógł doprowadzić do tragedii.

Pracownik zakładu linii kolejowych natrafił w Czechowicach-Dziedzicach na przedmiot, który wzbudził jego niepokój. Wszystko wskazywało na to, że został umieszczony na torowisku celowo. Mężczyzna natychmiast zawiadomił odpowiednie służby.

Na miejscu policjanci przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, które potwierdziło, że jest to radziecki pocisk moździerzowy o długości około 20 centymetrów, pochodzący najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej.

Pocisk został przewieziony przez pirotechników w miejsce przeznaczone do neutralizacji materiałów wybuchowych. Tam poddali go próbie sprawności bojowej. Okazało się, że jego eksplozja mogła być bardzo niebezpieczna i spowodować katastrofę w ruchu lądowym.

Policjanci z Bielska podjęli natychmiastowe działania, by ustalić, kto za tym stoi. Współpraca bielskich i katowickich policjantów przyniosła efekty. Policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 63-latka, odpowiedzialnego za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Pszczynie zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY