Braun: Czy Polacy mają być żyrantami ludobójczej polityki państwa położonego w Palestynie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Poseł Grzegorz Braun / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Słowa wiceministra spraw zagranicznych Władysława T. Bartoszewskiego, na temat działań prowadzonych przez Izrael, musiały wzbudzić co najmniej zdumienie. Wicemister powiedział, że Izrael prowadzi wojnę w sposób bardzo cywilizowany dlatego, że wysłał tam żołnierzy, dlatego tak dużo żołnierzy izraelskich zginęło.

Słowa te nie zostały bez komentarza ze strony polityków Konfederacji. Grzegorz Braun z mównicy sejmowej tak komentował tą wypowiedź Bartoszewskiego:
– Trwa żydowskie ludobójstwo Palestyńczyków w Gazie, tymczasem wiceminister Spraw Zagranicznych publicznie stwierdza, że to są działania mające charakter cywilizowany. Czy rząd Rzeczypospolitej Polskiej chce czynić Polaków żyrantami ludobójczej polityki państwa położonego w Palestynie, gdzie zginęło w ciągu paru miesięcy więcej dzieci, kobiet, cywilów, także działaczy organizacji humanitarnych, także dziennikarzy, niż przez 2,5 roku walki wojny Moskali z Ukraińcami.

Do wypowiedzi wiceministra Bartoszewskiego odniósł się również Krzysztof Bosak, który napisał na X:

„Izrael prowadzi wojnę w sposób bardzo cywilizowany dlatego, że wysłał tam żołnierzy, dlatego tak dużo żołnierzy izraelskich zginęło” Czy to wypowiedź izraelskiego ambasadora? Nie, to wypowiedź polskiego wiceministra spraw zagranicznych Władysława T. Bartoszewskiego.

Po raz kolejny widzimy rozjechanie się ministra i wiceministrów w sposobie komentowanie wydarzeń, czyli po prostu brak wspólnej linii i profesjonalizmu. To jest kolejny element złej kontynuacji, którą widzimy między rządami PiS i PO. Zbyt wielu oryginalnych polityków w kierownictwie MSZ wpływa negatywnie na jakość dyplomacji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY