Migranci chcieli spalić wojskowy posterunek!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie z monitoringu: StrazGraniczna.pl

Jak podaje portal Straży Granicznej w miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 729 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Doszło również do ataku na polskie służby przez migrantów, którzy dokonywali tych prób.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki Straży Granicznej w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze. W piątek odnotowano 219 prób nielegalnego przedostania się do Polski, w sobotę 264, natomiast w niedzielę 232. W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży cudzoziemcy usiłowali sforsować graniczne rzeki Przewłoka i Leśna Prawa.

Kilkukrotnie doszło też do agresywnych zachowań ze strony osób znajdujących się za techniczną zaporą. Podczas jednego z takich zdarzeń w rejonie Dubicz Cerkiewnych migranci usiłowali podpalić wojskowy posterunek.  

W trakcie minionego weekendu Straż Graniczna udzielała również pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej. Jedenaście osób zostało przekazanych zespołom ratownictwa medycznego. 

Od początku 2024 roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 13 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. 

Źródło: StrazGraniczna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY