„Trzaskowski poleci na pierwsze gwizdnięcie Chabad-Lubawicz”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Michał Wawer i Rafał Trzaskowski / zdjęcie: mat. pras. Konfederacji i zrzut ekranowy z YT

W niedzielnym programie Kawa na ławę w TVN24 wziął m.in. udział poseł Konfederacji Michał Wawer. Jednym z tematów poruszonych w tym programie było rozporządzenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, które nakazuje krzyży z urzędów miejskich.

Jak zwrócił uwagę Michał Wawer zarządzenie wydane przez Trzaskowskiego ma szerszy charakter, dotyczyło nie tylko tego, czy wisi krzyż, ale też tego, że nie wolno celebrować religii na prywatnych biurkach, czyli ktoś nie może sobie obrazka z Matką Boską postawić na własnym urzędniczym biurku czy wydarzeń organizowanych przez miasto.

Wawer również zwrócił uwagę, że sam Rafał Trzaskowski nie jest obojętny w sprawach celebrowania jakiejś religii. I robi to nie prywatnie, ale oficjlanie, jako prezydent miasta.
Chciałem przypomnieć zdjęcie pana Rafała Trzaskowskiego, który celebruje na oficjalnym miejskim wydarzeniu przed Pałacem Kultury Chanukę, stawiając ogromną latarnię chanukową, symbolizującą świecę chanukową. Więc jak widać, pan Rafał Trzaskowski nie ma problemu z tym, żeby celebrować religię. I robić to jako prezydent miasta stołecznego Warszawy. Problem ma jedynie z tym, że religia katolicka jest dowartościowana.

Ciągnąc ten wątek Rafał Wawer dalej zauważa, że zarządzenie jest nie tylko absurdalne, ale również będzie stosowane wybiórczo.
Rodzi się pytanie, czy prezydent Trzaskowski będzie przestrzegał swojego własnego zarządzenia, kiedy przyjdzie kolejna Chanuka? Oczywiście, że nie będzie go przestrzegał i poleci na pierwsze gwizdnięcie Chabad-Lubawicz, poleci organizować i występować przed Chanuką. A zarządzenie będzie służyć jedynie do tego, żeby urzędników katolickich piłować z możliwości postawienia sobie malutkiego obrazka z Matką Boską przed komputerem na sali obsługi klienta w Urzędzie Miasta Warszawy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY