Bosak kontra Piasecki. „My mamy się zamknąć i zniknąć”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konrad Piasecki i Krzysztof Bosak / zdjęcie: zrzut ekranowy z YT i mat. pras. Konfederacji

Do wymiany zdań na platformie X doszło pomiędzy wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem a Konradem Piaseckim, popularnym dziennikarzem TVN, prowadzącym programy Rozmowa Piaseckiego i Kawa na ławę.

Dyskusję pomiędzy Krzysztofem Bosakiem a Konradem Piaseckim wywołał tłit tego drugiego, który postanowił zabrać głos w sprawie zdejmowania krzyży w urzędach. To nowy proces, który postanowił zainicjować w Warszawie prezydent tego miast Rafał Trzaskowski.

Konrad Piasecki, jako oczywiście dziennikarz całkowicie nie zaangażowany w spory polityczne i ideologiczne, napisał na X:
Wieszanie symboli religijnych w urzędach publicznych stało się złą praktyką. Przestrzeń państwowa jest miejscem, które powinno zachowywać maksymalną neutralność i przezroczystość – wyznaniowa, partyjna, ideologiczna. Czas przywrócić tu zdroworozsądkowy standard.

Krzysztof Bosak zamieścił komentarz do takiego spojrzenia na sprawę zdejmowania krzyży:
Maksymalna „neutralność i przezroczystość” to kryptonim dla operacji marginalizowania chrześcijan, konserwatystów, a następnie liberałów, którzy nie nadążają za postępami postępu. Bo chyba nikt nie wierzy, że Trzaskowski wycofa się także z tęczowych flag, stawiania chanuki, piorunków, finansowania milionowych budżetów na ideologicznie zorientowaną sztukę nowoczesną czy queer, stawiania różnych instalacji z jedynie słusznym przekazem (tęczę, palmy, jaja itd.). Piszę to jako świadek — słuchacz wykładów o marksizmie, prezentacji o polskim wtórnym antysemityzmie itd. w warszawskich instytucjach kultury.

Cała ta postulowana „neutralność” w obecnej formie to pomysł, że my mamy się zamknąć i zniknąć z przestrzeni publicznej. No ale jakoś nie chcemy zniknąć i nigdzie się nie wybieramy Panie Redaktorze. Będziemy walczyć o swoje prawa, akceptując zarazem, że wokół jest mnóstwo ludzi o trochę różnych albo totalnie odmiennych poglądach.

Konrad Piasecki postanowił odpowiedzieć na ten komentarz Krzysztofa Bosaka, który wyraźnie mu się nie spodobał i go zdenerwował:
Z równą zaciekłością mógłbym napisać, że jako zwolennik państwa neutralnego religijnie też nie zamierzam nigdzie zniknąć ani się nigdzie nie wybieram Panie Pośle. Ale ja ton tej debaty bym raczej uspokajał, niż ubierał w jakieś rejtanowsko-apostolskie szaty i deklaracje

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY