Bosak do Trzaskowskiego: Łamie pan prawo! Zaskarżymy to rozporządzenie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Bosak i Rafał Trzaskowski / fotomontaż mn, zdjęcie: mat. pras. Konfederacja i YT

Rafał Trzaskowski postanowił usunąć krzyże z urzędów podlegających prezydentowi miasta stołecznego Warszawy. Na tą decyzję zareagował wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, który uznał takie działania za bezprawne.

Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych postanowił wyjaśnić swoją decyzję: Każdy, kto przychodzi do urzędu załatwić swoją sprawę, ma prawo czuć się jak w neutralnym urzędzie. Po prostu. (…) Polska jest państwem świeckim. A Warszawa jest tego państwa stolicą. Kropka.

Na te zapowiedzi Trzaskowskiego zareagował wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak który nie tylko odpowiedział, że będą to działania bezprawne, ale również zapowiedział, że tą decyzję Rafała Trzaskowskiego zaskarży.

Panie Prezydencie, chciałbym wykazać, że łamie Pan zasady obowiązującego w Polsce prawa i w sprawach Pańskich kompetencji jako samorządowca i w sprawach wolności religijnej oraz zasady bezstronności władz względem religii i światopoglądu.

Niestety nie mogę od Pana administracji otrzymać treści Pańskiego zarządzenia nr 822/2024 z 8 maja, o którym poinformowała Pańska rzecznik Monika Beuth. W odpowiedzi na pytanie o ten dokument pracownicy Pańskiego gabinetu wysyłają link do BIP, ale Wasz BIP obecnie nie działa.

Czy może Pan skutecznie opublikować to swoje zarządzenie, tak byśmy mogli wykazać jego bezprawność i je zaskarżyć?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY