Mocna odpowiedź polityków Konfederacji ambasadorowi Izraela!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Bosak / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Wpis na platformie X ambasadora Izraela w Polsce wywołał burzę w sieci. Yacov Livne zaatakował w nim wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka.

Krzysztof Bosak napisał na Twitterze, że zabicie członków organizacji humanitarnej w Strefie Gazy, w tym Polaka, mogło mieć na celu “sterroryzowanie organizacji humanitarnych i narastanie klęski głodu wśród Palestyńczyków“. Te słowa nie spodobały się ambasadorowi Izraela:

Wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że Izrael popełnia „zbrodnie wojenne” i terroryzuje organizacje humanitarne, aby zagłodzić Palestyńczyków. To ten sam Bosak, który do dziś nie zgodził się potępić masakry dokonanej przez Hamas 7 października i którego partyjny kolega, prawicowy ekstremista, zgasił gaśnicą chanukową menorę, którą zapaliliśmy w parlamencie w Warszawie. Wniosek: antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia. Również dla dobra całego świata zachodniego.

Politycy Konfederacji szybko zareagowali na te oskarżenia. Odniósł się do nich również wicemarszałek Krzysztof Bosak. Poniżej kilka komentarzy polityków Konfederacji zamieszczonych na platformie X.

Krzysztof Bosak
Polscy politycy swoim oportunizmem i lizusostwem przyzwyczaili izraelskich (i nie tylko) dyplomatów do tego, że mogą sobie dowolnie ustawiać Polaków. Czas z tym skończyć. Nie potrzebujemy zielonego światła z żadnej ambasady żeby potępiać zbrodnie (obu stron) i żeby bronić bezpieczeństwa i życia wolontariuszy organizacji humanitarnych, dziennikarzy czy pracowników organizacji międzynarodowych. Za śmierć Polaka oczekujemy przeprosin i odszkodowania dla jego rodziny, a nie połajanek. I to w dodatku w reakcji na tak umiarkowany komentarz!

Krystian Kamiński
Nie spodziewałem się niczego innego… Zamiast mówić o ataku sił izraelskich na konwój humanitarny, lepiej oskarżyć innych o antysemityzm. Takie typowe

Grzegorz Płaczek
Szanowny Panie ambasadorze, czy rozważał Pan zmianę pracy? Bo, jako poseł Konfederacji (szanujący każdego ambasadora), mocno to sugeruję. Jest Pan gościem u nas i proszę nie pluć Polakom w twarz. TU JEST POLSKA.

Ryszard Wilk
Zgaszenie świec Chanukowych – akt terroryzmu.
Świadome ostrzelanie konwoju humanitarnego, w którym zginął Polak- incydent.
Każdy kto krytycznie podejdzie do sprawy, dostanie łatkę antysemity…

Ewa Zajączkowska-Hernik
Naprawdę, naprzeciw zbombardowania humanitarnego konwoju, w którym zginęli ludzie, wytacza pan argument o zgaszeniu świecy chanukowej?

Tomasz Grabarczyk
Dla dobra całego świata zachodniego i w ramach swojego prawa do istnienia państwo Izrael zamordowało kilkadziesiąt tysięcy ludzi w Strefie Gazy, w tym kobiety i dzieci? Dlatego nieustające ataki państwa Izrael trafiają w misje humanitarne? Są granice bezczelności.

Włodzimierz Skalik
Podwójne standardy w wykonaniu dyplomaty państwa położonego w Palestynie: Mord w naszym wykonaniu na nieżydzie nie jest mordem.
A krytyka tego stanu rzeczy jest czystym antysemityzmem.

Emil Krawczyk
Porównujesz zbrodnie wojenne do zgaszenia świeczek?

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY