Konfederacja chce, aby Sejm potępił izraelską zbrodnię w Strefie Gazy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Politycy Konfederacji zapowiedzieli, że na najbliższe posiedzenie Sejmu przygotują projekt uchwały, który “ma potępić działanie państwa Izrael”.

Przemysław Wipler stwierdził:
– Będziemy chcieli zdeterminować, zmusić polski rząd, by upomniał się o interesy Polaków, o interesy Polski i upomniał się o przestrzeganie podstawowych praw człowieka.

Uznał również, że aby zbadać dokładnie co wydarzyło się w Strefie Gazy, gdzie zostało zabitych 7. członków organizacji humanitarnej w tym jeden Polak, należy powołać międzynarodową komisję śledczą.

– Nie może być tak, że państwo Izrael samo będzie wyjaśniało czy popełniło błąd, pomyłkę i na czym ta pomyłka polegała – powiedział Wipler i dodał:
– Jesteśmy przekonani, że trzykrotne ostrzelanie konwoju, w którym wolontariusze wieźli pomoc humanitarną, wieźli jedzenie dla dzieci, dla niemowlaków do Strefy Gazy, to nie był przypadek. 

Poseł Michał Wawer zwrócił uwagę, na reakcję przedstawicieli polskich władz na to co się wydarzyło w Strefie Gazy:
– Na to nie ma żadnej reakcji polskiego rządu. To pokazuje, że polscy politycy pozwalają się traktować jak lokaje Izraela! I niestety, jeżeli na to pozwalają, to tak będą traktowani.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY