Dzięki nim wjechało do Polski 10 tys. nielegalnych imigrantów!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jeden z zatrzymanych członków grupy przestępczej / Zdjęcie: StrazGraniczna.pl

Jak czytamy na stronie internetowej Straży Granicznej zorganizowana grupa przestępcza umożliwiła nielegalny wjazd do Polski ponad 10 tys. cudzoziemców! Grupa ostatecznie została rozbita przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy. Do tymczasowego aresztu trafiło 5 osób.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemcy (głównie obywatele Ukrainy) na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę uzyskiwali polskie wizy z prawem do pracy. Z zebranych materiałów sprawy wynika, że podejrzani zawnioskowali z ramienia fikcyjnych podmiotów gospodarczych do Powiatowych Urzędów Pracy i innych urzędów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego o wydanie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy, zezwoleń na pracę sezonową oraz zezwoleń na pracę typ A dla ponad 10000 cudzoziemców. Na tej podstawie cudzoziemcy uzyskali wizy uprawniające ich do wjazdu, pobytu i rzekomej pracy w Polsce.

Funkcjonariusze SG w lutym br. przeprowadzili działania w Bydgoszczy i w Warszawie, zatrzymując 6 osób – członków zorganizowanej grupy przestępczej. To trzech mężczyzn (w wieku od 26 do 32 lat) oraz trzy kobiety (w wieku od 26 do 52 lat). Podczas prowadzonych działań zabezpieczono telefony, laptopy, nośniki pamięci danych, dokumenty oraz na poczet przyszłych kar i grzywien także pieniądze w różnej walucie o łącznej wartości ponad 200 tys. zł.

Śledztwo prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Prokurator je nadzorujący zarzucił podejrzanym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także m.in. organizowanie nielegalnego przekraczania granicy RP.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 5 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wszystkim podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY