Nielegalni imigranci uciekali z Polski na… Białoruś!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie: StrazGraniczna.pl

Jak czytamy na stronie internetowej Straży Granicznej dwaj Afgańczycy zamierzali nielegalnie przedostać się z Polski na Białoruś.

W sobotę 9 marca na ulicach Hajnówki patrol Policji wytypował  do kontroli opla na polskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że kierujący nim 30-letni obywatel Ukrainy przewozi dwóch obywateli Afganistanu w wieku 23 i 24 lat. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Straży Granicznej z Placówki SG w Białowieży. Kierowca oświadczył, że pasażerów odebrał w Berlinie i miał ich przewieźć w pobliże granicy polsko-białoruskiej. Obywatele Afganistanu przyznali, że zamierzali przedostać się wbrew obowiązującym przepisom na Białoruś przez zieloną granicę.

Przeprowadzona wobec cudzoziemców kontrola legalności ich pobytu w naszym kraju wykazała, że wobec jednego z Afgańczyków prowadzona jest procedura uchodźcza w Niemczech, a wobec drugiego w Austrii. Mężczyźni powinni oczekiwać w tych krajach na rozpatrzenie złożonych wniosków o ochronę międzynarodową. W Polsce przebywali nielegalnie. Obaj, decyzją sądu, zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Natomiast przewożący ich obywatel Ukrainy otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu i zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na okres 5 lat.    

To już kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymują cudzoziemców próbujących nielegalnie przedostać się z Polski na Białoruś. Osoby te prawdopodobnie miały zamiar rozpocząć nielegalny proceder polegający na ułatwianiu migrantom przedostania się z Białorusi do Europy Zachodniej.

Źródło: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY