Bosak ostro o polskiej dyplomacji: To jest żenada!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Bosak / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Wicemarszałek Krzysztof Bosak nie szczędził ostrych słów w kontekście toczącej się dyskusji wokół potencjalnego odwołania 50. polskich ambasadorów.

W rozmowie w Polskim Radio uznał, że samo wypuszczanie do mediów komunikatu, że zwolni się aż tylu ambasadorów to wysyłanie sygnału do partnerów międzynarodowych, że minister spraw zagranicznych “pracuje aparatem dyplomatycznym, którego nie kontroluje”.

Krzysztof Bosak uznał jednak, że ta dyskusja jest obok “obok realnego problemu”, którym jest to, że polska dyplomacja jest głęboko niedofinansowana. Jak stwierdził Bosak:
Na niektóre placówki nikt nie chce wyjeżdżać. Dlatego, że na przykład dyplomatom nie płaci się za szkoły dla ich dzieci. Dlatego, że nie płaci im się odpowiednich pieniędzy za to, żeby się utrzymali w tych państwach, do których wyjadą. Dlatego, że nie otrzymują funduszy, żeby móc kogoś na lunch służbowy zaprosić. I tak dalej, i tak dalej.

I skomentował to ostro:
– To jest żenada!

Dodał przy tym, że “spór o to, kto tam będzie pełnił te placówki w momencie, kiedy polscy dyplomaci nie mają prestiżu, to jest żenujące“.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY