Konfederacja chce, aby Polska “wypożyczyła” broń jądrową

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka w programie “Gość wydarzeń” powiedział jakie dwa ważne postulaty w imieniu Konfederacji postawił na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Oczekiwalibyśmy od Prezydenta i Premiera polskiego rządu jasnego stanowiska jeśli chodzi o niewysyłanie wojsk polskich na Ukrainę – to pierwszy z tych dwóch postulatów Konfederacji o których powiedział Tyszka. Zwrócił uwagę, że do tej pory taka jasna, stanowcza deklaracja ze strony ani Premiera, ani Prezydenta nie padła. Deklaracja Andrzej Dudy według Tyszki była “była niewystarczająco jasna“.

Dlaczego to tak ważne według Tyszki? Chodzi o naszą wiarygodność wobec najważniejszego sojusznika. Jako powiedział Tyszka:
Żeby naszemu głównemu sojusznikowi, Stanom Zjednoczonym, polski prezydent i premier przekazali bardzo wyraźne stanowisko, że nie będzie wysyłania polskich wojsk na Ukrainę.

Drugą rzecz, którą Stanisław Tyszka poruszył w imieniu Konfederacji na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego to “kwestia udziału Polski w programie współdzielenia broni jądrowej“.
– To jest program Nuclear Sharing, program NATO, który polega na tym, że państwa, które nie dysponują bronią jądrową, mają niejako wypożyczoną tą broń.

Takich państw jest w tej chwili pięć: Belgia, Holandia, Włochy, Turcja i Niemcy. Jak dodał Tyszka:
Powinniśmy w to wejść ze względu na rolę geopolityczną jaką odgrywa Polska od dwóch lat, od początku tej pełnoskalowej wojny na Ukrainie.

Źródło: Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY