Bosak ostro o Kaczyńskim: Kłamstwo płynnie wychodzi z ust

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Materiały prasowe Konfederacji

Krzysztof Bosak skomentował nagły zwrot w podejściu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do Zielonego Ładu.

Jeszcze 3 lata temu Kaczyński w rozmowie z Jerzym Jachowiczem mówił, że Zielony Ład musimy przyjąć. Brał pod uwagę również, że Polacy poniosą tego koszty. Dzisiaj nagle Zielony Ład odrzuca. Skąd ta zmiana?

Krzysztof Bosak na serwisie X:
Ten człowiek utożsamia zrozumienie zasad polityki z instrumentalnym traktowaniem prawie każdej kwestii. Kłamstwo płynnie wychodzi z ust, za każdym razem z tą samą pewnością siebie i przekonaniem, gdyż za każdym razem jest kolejną mądrością etapu.

A może to nie kłamstwo? Może to po prostu kolejne wersje prawdy, na kolejnych etapach dostosowań do zmiennej rzeczywistości.

Skąd takie podejście? Z przekonania, że esencją demokracji jest ciągłe manipulowanie opiniami wyborców, a nie prezentowanie prawdziwego zestawu swoich poglądów czy realizacja stałego programu zgodnie z jakąś uporządkowaną strategią.

W tej metodzie Kaczyński i Tusk są do siebie podobni. Chcą wyborców (i kadrę polityczną) uwieść, a nie przekonać. Wolą zwodzić niż przewodzić. Potrafią być skuteczni skutecznością, która prowadzi donikąd.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY