Bosak apeluje do rolników: Nie poddawajcie się!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłowie Krzysztof Bosak i Bartłomiej Pejo / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Posłowie Konfederacji wczoraj bardzo aktywnie brali udział w protestach rolniczych. Nie tylko w nich maszerowali, ale wtedy, kiedy doszło do prowokacji i ataku policji na manifestujących podejmowali interwencje. Często sami byli potraktowani przez policję gazem.

Dzisiaj podczas Konferencji prasowej w Sejmie wicemarszałek Sejmu wspomniał o tych skandalicznych działaniach policji wobec protestujących rolników.
– W pełni się solidaryzujemy wszyscy z protestami rolników, udzielamy im pełnego poparcia – mówił Krzysztof Bosak. – I domagamy się dymisji nie tylko ministra Kierwińskiego, ale także kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa. W szczególności ministra Kołodziejczaka! Oni zawiedli polskich rolników. Oni prowadzą działania pozorowane. Oni grają na czas. Próbują przeczekać protesty.

Krzysztof Bosak również zaapelował:
Do obywateli: wspierajmy rolników w tych protestach. To jest nasza wspólna sprawa. Bezpieczeństwo żywnościowe, przetrwanie polskiego rolnictwa, przetrwanie polskiego sektora żywnościowego, eksportu żywności i przetrwanie całej polskiej gospodarki. To jest nasza sprawa, naszej niepodległości, naszej suwerenności!
Do rolników: nie poddawajcie się. Znamy te prowokacje, znamy te sztuczki. Wiemy, jak to działa. Wiemy, jak to wygląda. Nie poddawajcie się. W innych państwach europejskich, w których obywatele, rolnicy coś wywalczyli, te protesty musiały trwać długo. My was będziemy wspierać. Potrzebujemy partnerów na poziomie społecznym, którzy twardo walczą o swoje prawa. Ta walka wczoraj się dopiero na dobre zaczęła i musimy być zdeterminowani, żeby zmusić rząd i w Brukseli, i w Warszawie, do ustępstw.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY