Mentzen dostał od policji gazem w twarz. „Zapewniam, immunitet nie chroni przed gazem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sławomir Mentzen pod Sejmem na proteście rolników / Zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Premier Donald Tusk nie miał czasu spotkać się z delegacją rolników, którzy dzisiaj protestowali w Warszawie. Ale już podległe mu służby znalazły czas na prowokacje wobec manifestujących oraz pałowanie i gazowanie.

Razem z manifestującymi rolnikami byli dzisiaj posłowie Konfederacji, którzy od początku rolniczych protestów wspierają je, a także podejmują interwencje tam gdzie władza lokalna czy centralna utrudnia przeprowadzanie legalnych protestów. Tak było również dzisiaj w Warszawie. Kiedy dzisiaj protesty dobiegały już końca doszło ze strony policji zgromadzonej pod Sejmem do szeregu prowokacji. Policjanci wchodzili w tłum manifestujących. Używali wobec nich gazu.

Dochodziło również do zatrzymań bez widocznego uzasadnienia. Filmy z takich zatrzymań już obiegły media społecznościowe.

Posłowie Konfederacji interweniowali w trakcie ataku policji na manifestantów. Jak podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie poseł Grzegorz Braun, posłowie Konfederacji starali się i udało się ograniczyć skutki tej prowokacji.
– Udało nam się nie dopuścić do rozległej pacyfikacji manifestujących przez policję. (…) Szereg razy doprowadzaliśmy do rozdzielenia cywilów i mundurowych. Szereg razy doprowadzaliśmy do wyjaśnienia sytuacji.

Posłowie Konfederacji nie otrzymywali od funkcjonariuszy policji w białych kaskach taryfy ulgowej.
Poseł Konfederacji, pan prezes Sławomir Mentzen dostał gazem centralnie w twarz, w pierś którą starał się osłaniać polskich patriotów manifestujących tutaj w Warszawie, w Śródmieściu – przedstawiał sytuację poseł Grzegorz Braun.

Witold Tumanowicz dodawał:
– Dostaliśmy jako posłowie gazem. Zapewniam, immunitet nie chroni przed gazem. Dostaliśmy tak samo jak manifestujący rolnicy. Robiliśmy wszystko, żeby uspokajać także tłum. Rozmawialiśmy z dowódcami policji, którzy byli tak naprawdę głusi na to, że ta taktyka, którą zastosowali nie rozwiązuje problemu, ale eskaluje niepokoje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY