Bandyci z Antify napadli na działaczy Ruchu Narodowego! „Oczekujemy ustalenia sprawców”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Michał Wawer, Krzysztof Bosak, Krystian Kamiński z Ruchu Narodowego

Bandycki napad na działaczy Ruchu Narodowego. Dwóch bandytów z Antify zaatakowało w Warszawie działaczy Ruchu Narodowego wracających z marszu rolników.

Dzisiaj w Sejmie w związku z wczorajszym napadem na działaczy Ruchu Narodowego odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Ruchu Narodowego z udziałem wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka, który jest jednocześnie prezesem Ruchu Narodowego oraz posła Michała Wawera i b. posła Krystiana Kamińskiego. Prezentujemy poniżej wypowiedzi działaczy Ruchu Narodowego.

Michał Wawer:
– Na ulicach Śródmieścia warszawskiego wczoraj doszło do ataku bojówkarzy lewicowej organizacji Antifa, ataku na przedstawicieli Ruchu Narodowego, działającego w ramach Konfederacji. Czyli działaczy, kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych, reprezentujących jedną z sejmowych partii.
To są obrazki, które do tej pory kojarzyły nam się raczej z opowieściami z 20-lecia międzywojennego albo z opowieściami o krajach na niższym poziomie demokracji, niższym poziomie debaty publicznej niż to ma miejsce w Polsce.

Do tej pory była to też narracja wykorzystywana raczej przez liberalno-lewicową stronę sceny politycznej, która z nabożną czcią wspomina prezydenta Adamowicza, która przypisuje prawicy, szeroko pojętej, aspiracje do tego, żeby przemocą rozwiązywać spory polityczne, i żeby przemoc wykorzystywać do tego, by swoje cele osiągać!

Wczoraj na ulicach Warszawy widzieliśmy coś innego. Widzieliśmy dwóch zamaskowanych działaczy lewicowej Antify, którzy z zaskoczenia, zza pleców zaatakowali dwóch działaczy Ruchu Narodowego, używając gazu, używając pałek, wywołując poważne obrażenia fizyczne u naszych kolegów partyjnych, naszych zaangażowanych w pokojowe protesty rolników działaczy. Apelujemy, żeby takie metody spotkały się z jednoznacznym, zgodnym potępieniem całej sceny politycznej! Apelujemy do polityków Lewicy, żeby odcięli się od Antify i poparli postulaty delegalizacji tej organizacji i surowego ścigania wszelkich tego typu zachowań. Nie pozwólmy, żeby debata pomiędzy partiami sejmowymi, partiami parlamentarnymi, popieranymi przez miliony Polaków, odbywała się w drodze przemocy ulicznej, stosowania broni na ulicach polskich miast.

Krystian Kamiński:
– Sytuacja jest poważna, ponieważ dochodziło do scen, do których nigdy nie powinno było dochodzić. Dochodziło ze strony lewicowych bojówkarzy, którzy powinni być właśnie wykluczeni poza nawias społeczny. Dla których nie powinno być miejsca w jakiejkolwiek formie polskiego społeczeństwa, ponieważ dopuszczają się czynów całkowicie niegodnych, które powinny być potępione przez wszystkie siły polityczne, przez całe społeczeństwo. Naszym żądaniem jest delegalizacja tych skrajnie lewicowych grup Antify – będziemy występowali o to, żeby byli uznani za osoby wykluczone z jakichkolwiek możliwości działalności społecznej. Ich działania przypominają działalność po prostu terrorystyczną, dla której nie powinno być żadnego przyzwolenia. (…)

Krzysztof Bosak:
– Wczoraj mieliśmy wspaniałe, wielkie protesty rolnicze, zryw polskiej opinii publicznej, zryw Polaków w obronie swoich interesów! Najwyraźniej komuś to przeszkadzało, chciał ten dzień zepsuć, napadając na działaczy Ruchu Narodowego! Było to typowo bandyckie zachowanie, charakterystyczne dla organizacji skrajnej lewicy, tzn. napaść z wykorzystaniem ciężkich narzędzi, takich jak pałka czy gaz, w celu kradzieży flag, partyjnych transparentów.
To jest przenoszenie jakichś bandyckich obyczajów na poziom życia obywatelskiego, gdzie normalni, pokojowo nastawieni obywatele korzystają ze swoich praw!

Ta sytuacja z wczoraj pokazuje, że organizacje reprezentujące lewicowy radykalizm mieszają ludziom w głowach, popychają do łamania prawa, do robienia innym krzywdy, kompletnie w sposób trudny wręcz do zrozumienia, jak bardzo bezsensowny, bo zakładam, że nawet ci, którzy to zrobili, nie są przeciwko polskim rolnikom!

Będziemy oczekiwali ustalenia sprawców. Będę interweniował jeszcze dziś, rozmawiał z odpowiednimi dowódcami Policji, żeby pilnie zabezpieczyć wszystkie dowody, zabezpieczyć nagrania z monitoringów i po prostu tych sprawców ustalić i ukarać. Uważamy, że takie przestępstwa nie mogą pozostawać niezgłoszone, nieukarane. To nie jest błaha sprawa – jeden z działaczy tym ciężkim narzędziem, którym oni się posługiwali, ma rozbitą głowę, więc też wchodzi w grę obdukcja lekarska. Będę również wnosił do prokuratora generalnego o objęcie śledztwa w tej sprawie nadzorem. Na to są poważne paragrafy.

Chciałbym też przestrzec wszystkich, którzy podlegają właśnie wpływom tych radykalnych lewicowych ideologii, że nie warto łamać prawa, nie warto iść w kierunku działań bandyckich czy terrorystycznych, w ten sposób nic dobrego w naszym kraju się nie osiągnie. Nie warto występować w ten sposób, Polak przeciwko Polakowi, obywatel przeciwko obywatelowi. Jesteśmy wszyscy obywatelami tego samego państwa i po to mamy demokratyczne instytucje, m.in. Parlament, w którym jesteśmy, żeby w nim spierać się o swoje poglądy. To jest to, co robią działacze Konfederacji, to jest to, co robią działacze Ruchu Narodowego. Takie sytuacje przemocy jakiejkolwiek akceptacji mieć nie będą! (…)

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY