Przez granicę polsko-ukraińską uciekali na rowerach do… USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie: Straż Graniczna

Jak podaje Straż Graniczna funkcjonariusze Straży z placówki w Medyce zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przekroczyli nielegalnie na rowerach granicę polsko-ukraińską.

Jak czytamy na portalu Straży Granicznej do zdarzenia doszło w minioną sobotę na odcinku granicy państwowej ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Medyce. Mundurowi, monitorujący ten rejon z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na rowerach przekroczyli granicę w miejscu niedozwolonym.

Cudzoziemcy byli nieświadomi, iż każdy ich ruch jest dokładnie śledzony. Pieszo i na jednośladach, przedzierali się przez grząski teren. Kierowali w głąb Polski. Po kilkunastu minutach byli już w rękach patrolu Straży Granicznej. Na podstawie paszportów ustalono ich dane.

Byli to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 25 oraz 35 lat. Mężczyźni zamierzali udać się do Niemiec i przez jakiś czas pracować. W tym czasie chcieli wyrobić stosowne dokumenty. Docelowo zamierzali się przesiedlić do Stanów Zjednoczonych.

Obaj mężczyźni zostali ukarani grzywnami w drodze mandatów karnych i zawróceni na terytorium Ukrainy.

Ciekawe czy po zawróceniu ich do ojczyzny za to, że chcieli uciec z Ukrainy trafią karnie na front?

Źródło: Straż Graniczna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY