„Jesteśmy najbardziej leniwym Sejmem w III RP”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Marszałek Szymon Hołownia / zdjęcie: Sejm.gov.pl

Poseł Michał Wawer w programie Woronicza 17 wyraził opinię na temat pracy obecnego Sejmu pod przewodnictwem marszałka Szymona Hołowni.

Michał Wawer stwierdził wprost:
– Jesteśmy najbardziej leniwym Sejmem w III RP. Nie było jeszcze Sejmu w III RP, być może poza tym pierwszym kontraktowym, który by tak mało ustaw przyjął w ciągu 90. pierwszych dni swojego urzędowania. W tym tygodniu mieliśmy się spotkać na 3 dni wytężonej pracy. Z tego wyszło półtora dnia. I tylko dlatego, że PiS złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra Bodnara i musieliśmy go procedować. Marszałek Hołownia postanowił wyciągnąć też dwie ustawy obywatelskie z zamrażarki i wrzucić je tylko po to, żeby na wniosek Lewicy mogły zostać skutecznie odrzucone.

Jak dodał poseł Konfederacji:
– Istotą problemu jest to, że rząd nie daje żadnych projektów ustaw do Sejmu. Spotykamy się co dwa tygodnie jako Sejm i nie mamy co robić. Rząd nie wyrzuca żadnych ustaw, rząd nie realizuje żadnych obietnic. Rząd, który obiecywał, że w ciągu tych stu pierwszych dni będzie sto konkretów, niemal żadnych z tych konkretów nie przedstawia pod obrady Sejmu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY