Wicepremier Kosiniak-Kamysz zaskoczony przez posła Konfederacji. „Tu i teraz zacząć ratować polskie rolnictwo!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Poseł Michał Wawer wręcza wicepremierowi Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi projekt rozporządzenia na embargo na produkty z Ukrainy / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Poseł Konfederacji Michał Wawer podczas swojego wystąpienia w Sejmie wezwał wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza do tego, aby obecny rząd rozszerzył embargo na produkty rolne z Ukrainy.

Wawer nawiązał do wcześniejszych wypowiedzi Władysława Kosiniak-Kamysza o konieczności rozszerzenia takiego embarga. Michał Wawer w związku z tym na sali sejmowej wręczył wicepremierowi Kosiniakowi-Kamyszowi gotowy projekt rozporządzenia w którym embargiem miało by być objętych kolejnych 18. produktów.

Widać było, że Kosiniak-Kamysz jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Ale jak na wytrawnego polityka przyjął wręczany mu przez posła Konfederacji projekt rozporządzenia.

Poniżej pełna treść wystąpienia w Sejmie posła Michała Wawera z Konfederacji:

– Cytat: “Domagamy się rozszerzenia embarga na inne produkty rolno-spożywcze z Ukrainy” – Władysław Kosiniak-Kamysz, 13 września 2023 roku. Panie wicepremierze, co was powstrzymuje?

Wystarczy jedno rozporządzenie ministra rozwoju. Macie funkcję wicepremiera, macie funkcję ministra rozwoju jako PSL, macie funkcję ministra rolnictwa. Co was powstrzymuje?

Czy PiS okupuje dział legislacyjny Ministerstwa Rozwoju i trzeba go odbić? Jeżeli tak, to śpieszymy z pomocą. Mam tu przygotowany przez Konfederację projekt rozporządzenia o wprowadzeniu pełnego embarga na produkty rolne z Ukrainy, wystarczy jeden podpis ministra Hetmana!

Wnoszę w związku z tym, przekażę to teraz na ręce wicepremiera Kosiniaka-Kamysza i wnoszę o odroczenie posiedzenia, żeby pan wicepremier miał możliwość znalezienia ministra Hetmana, zmuszenia go do złożenia podpisu pod tym rozporządzeniem, żebyśmy mogli tu i teraz zacząć ratować polskie rolnictwo!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY