Całkowita porażka Korwin-Mikkego! Walkę o samorządy już przegrał

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wygląda na to, że miała to być pierwsza z wyborczych konfrontacji Janusza Korwin-Mikkego z Konfederacją. Okazało się, że to nie jest nawet kapiszon, tylko kompletny niewypał.

Decyzją Państwowej Komisji Wyborczej nie został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Najwyższy Czas. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu był Piotr Klonowski, który w ostatnich wyborach do parlamentu startował z list Konfederacji (dostał 248 głosów w okręgu warszawskim).

Nazwa komitetu Najwyższy Czas nawiązuje do tytułu pisma Najwyższy Czas. Niegdyś właścicielem i redaktorem naczelnym tygodnika Najwyższy Czas był Janusz Korwin-Mikke. Pismo obecnie kierowane jest przez Tomasza Sommera i ukazuje się jako dwutygodnik. Nieprzerwanie na jego łamach publikuje Janusz Korwin-Mikke. Pismo i obecny naczelny bardzo mocno wspierają działania polityczne Janusza Korwin-Mikkego.

A te działania polityczne obecnie to miał być samodzielny, czyli nie z list Konfederacji, start w najbliższych wyborach. Zarówno w wyborach samorządowych jak i w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Już wiadomo, że starcia i konfrontacji z Konfederacją nie będzie w wyborach samorządowych. Komitet Wyborczy Wyborców Najwyższy Czas nie zebrał wymaganej liczby 1000 podpisów poparcia i nie został zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą.

Z 1516 podpisów złożonych przez Komitet Wyborczy Wyborców Najwyższy Czas tylko 933 podpisy zostały złożone prawidłowo. Z pozostałych, które PKW uznało za złożone nieprawidłowo aż 452 zawierały nieprawidłowy adres. Kolejne 78 nieprawidłowe imię, nazwisko. 48 nieprawidłowy numer PESEL. W 3 był brak podpisu a 2 zawierały wielokrotny podpis tej samej osoby.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY