Posłowie Konfederacji na liście „do odstrzału przez braci Ukraińców”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Posłowie Konfederacji / zdjęcie: Materiały prasowe Konfederacji

Posłowie Konfederacji wpisani na listę wrogów Ukrainy na stronie internetowej Myrotworec. Tajemnicą poliszynela jest, że za prowadzeniem tej strony stoją ukraińskie służby. A ludzie wpisani na tą listę to ludzie “do odstrzału”.

Kilka dni temu posłowie Konfederacji interweniowali w sprawie pogróżek jakie zaczął otrzymywać przywódca rolniczych protestów Hubert Ojdana. Hubert Ojdana został wpisany na listę Myrotworca i od razu zaczął otrzymywać groźby. Teraz na tej liście znaleźli się również sami posłowie Konfederacji tacy jak wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak oraz posłowie Krzysztof Mulawa i Witold Tumanowicz. To prawdopodobnie zemsta ze strony Ukraińców za wspieranie przez Konfederację rolniczych protestów.

Poseł Michał Wawer na konferencji prasowej poświęconej sprawie Huberta Ojdany wyjaśniał czym jest lista Myrotworec:
– Na tę listę wpisywani byli kolaboranci, zbrodniarze wojenni i wiele z osób, które zostały wpisane na tę listę później zniknęło bez śladu, albo zostało zamordowanych. I teraz na tej liście znajdują się również Polacy.

Dodajmy, że wcześniej na liście znaleźli się działacze Konfederacji biorący aktywny udział w protestach transportowców na granicy polsko-ukraińskiej, Rafał Mekler i Tomasz Buczek. Brak reakcji ze strony polskich władz jak widać rozzuchwalił stronę ukraińską, która posunęła się do wpisania na listę również posłów polskiego Sejmu!

Fakt wpisania na listę Myrotworca skomentował w mediach społecznościowych poseł Krzysztof Mulawa, który znalazł się na tej liście:
Panie ministrze Radosławie Sikorski, panie ministrze Marcinie Kierwiński, ledwie wczoraj byłem u Was z interwencją poselską, kiedy Ukraińcy zastraszyli polskiego rolnika, który chciał opuścić Polskę w obawie o życie i zdrowie. Rolnik został wpisany na listę wrogów Ukrainy, listę śmierci, Myrotworec.
Dzisiaj ja, jako stojący w pierwszej linii z polskim rolnikiem i przewoźnikiem, zostałem wpisany na listę wrogów Ukrainy.
Proszę o pilny kontakt Panów Ministrów, bo jest już kilka kroków za daleko.
Rolnicy, przewoźnicy, a teraz już polski parlamentarzysta jest do odstrzału przez “braci Ukraińców”…

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY