Polski rolnik trafił na „listę wrogów Ukrainy przeznaczonych do odstrzału”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Mulawa i Michał Wawer z Konfederacji / zdjęcie: materiały prasowe Konfederacji

Hubert Ojdana, jeden z przywódców rolniczych protestów, trafił na listę portalu Myrotworec, listę wrogów Ukrainy. Dostał już różnego rodzaju pogróżki. Konfederacja postanowiła interweniować w tej sprawie ponieważ nie jest to pierwszy przypadek gdzie polscy obywatele uznani są wrogów Ukrainy.

Podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej w tej sprawie posłowie Konfederacji, Krzysztof Mulawa i Michał Wawer, zwracali uwagę na to, że znalezienie się na takiej liście ma swoje konsekwencje.

Hubert Ojdana, przywódca protestów rolników, człowiek, który ujawnił m.in. że z Ukrainy była importowana popsuta kukurydza, człowiek, który protestował na granicy przeciwko nieuczciwej konkurencji ze strony ukraińskiej produkcji rolnej trafił na listę wrogów Ukrainy prowadzoną przez portal Myrotworec – mówił Michał Wawer.

Michał Wawer wyjaśnił czym jest ta lista.
– Dla tych, którzy nie wiedzą ten portal to nie jest taka sobie zwykła strona internetowa – choć formalnie rząd ukraiński się wypiera jakichkolwiek związków z nią – ale tajemnicą poliszynela jest, że to jest prowadzona przez ukraińskie służby lista wrogów Ukrainy.

Wawer zwrócił również uwagę na to, że wiele osób z tej listy “później zniknęło bez śladu, albo zostało zamordowanych“.

Taki jest obraz przyjaźni polsko-ukraińskiej i wdzięczności za wsparcie jakiego Polska udziela Ukrainie – komentował ironizując Michał Wawer.

Przypomniał również, że na liście znajdują się również politycy Konfederacji. To Tomasz Buczek i Rafał Mekler, którzy angażowali się w protesty transportowców na granicy z Ukrainą. Teraz wspierają protesty rolnicze.

Nazwał również listę Mirotworca “listą wrogów Ukrainy przeznaczonych do odstrzału”. Dodał również, że jeśli “jakiś Ukrainiec kogoś z Polaków wpisanych na tę listę w końcu zamorduje, to ta krew będzie obciążała głowy pana Sikorskiego, pana Tuska i wszystkich polityków, którzy nic w tej sprawie nie robią!”

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY