Błaszczak i Kuźmiuk wściekli się po tym jak zadała im niewygodne pytanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Anna Bryłka, dyrektor ds. Unii Europejskiej zadała na konferencji prasowej PiS pytania po których doszło do kłótni pomiędzy nią a politykami PiS.

Anna Bryłka pytała czy politycy PiS nie uważają, że Donald Tusk w kwestii unijnych podatków nie kontynuuje jedynie polityki swojego poprzednika, który już w 2020 roku zgadzał się na unijne podatki. Teraz Tusk zgodził się na kolejne trzy podatki unijne, które zasilą kasę Unii, a pieniądze z tych podatków będą dyspozycji eurokratów:
podatek od przychodu z handlu emisjami CO2,
– podatek od śladu węglowego,
– podatek od zysku korporacji ponadnarodowych.

Zbigniew Kuźmiuk argumentował, że to właśnie te podatki były zawetowane przez premiera Morawieckiego, ale Donald Tusk to weto zniósł. Anna Bryłka tłumaczyła spokojnie, że rząd Morawieckiego zgodził się już w 2020 roku na taką politykę wobec Unii Europejskiej, a rząd Tuska jedynie kontynuuje tą politykę.
– Dokumenty unijne nie kłamią – mówiła Bryłka wskazując na wydruk konkluzji zawartych w dokumentach Rady Europejskiej z roku 2020 r.

Mariusz Błaszczak najpierw pytał z jakiego medium jest Anna Bryłka, a gdy usłyszał, że z Konfederacji to pytał gdzie będzie można obejrzeć ten materiał. Nie znajdując na pytania Anny Bryłki żadnych argumentów w końcu rzucił:
– Konfederacja będzie następna, proszę pani, chyba że się ułożycie z Donaldem Tuskiem, bo będziecie następni. Nie przepuści wam.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY