Wicemarszałek Bosak komentuje wypuszczenie Wąsika i Kamińskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Materiały prasowe Konfederacji / Materiały prasowe Konfederacji

Kolejne ułaskawienie przez Prezydenta Andrzeja Dudę Mariusz Kamińskiego i Macieja Wąsika i opuszczenie przez nich więzienia jest szeroko komentowane w mediach. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak zwrócił jednak uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt w całej tej sprawie.

Krzysztof Bosak skomentował, że wypuszczenie Wąsika i Kamińskiego wiąże się z rozwiązaniem jeszcze jednego problemu. A mianowicie rozstrzygnięcia czy Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński są czy też nie są posłami. Czyli mogą czy nie mogą ostatecznie uczestniczyć w obradach Sejmu.

Krzysztof Bosak na Twitterze: W ślad za decyzjami prezydenta panowie Wąsik i Kamiński opuszczą więzienie i wrócą, by uczestniczyć w obradach Sejmu. Wbrew temu co wydaje się powierzchownym komentatorom ich status prawny jako posłów/byłych posłów nie jest ani jednoznaczny ani jednakowy. Ostrzegałem przed tym na prezydium Sejmu, ale zabrakło chęci przewidywania wydarzeń. Spór o wygaszenie ich mandatów będzie nam towarzyszył do końca kadencji. Czekają nas zatem sceny, których — gdyby nie lekkomyślność i niemądry upór — można było uniknąć.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY