Czarnek wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PiS?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Taką propozycję rzucił w mediach społecznościowych poseł Włodzimierz Skalik z Konfederacji. Temat podbił wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Włodzimierz Skalik na X: Ja osobiście bardzo poważnie rozważałbym poparcie kandydatury Przemysława Czarnka z Prawa i Sprawiedliwości do Prezydium Sejmu. Mam nadzieję, że otrząsną się w końcu i przestaną upierać się przy nieakceptowalnej.

Do tej pory Prawo i Sprawiedliwość nie ma w Prezydium Sejmu swojego przedstawiciela. Wynika to z uporu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce, aby wicemarszałkiem Sejmu była Elżbieta Witek. Tego nie chce jednak większość sejmowa, która ma w pamięci jak Elżbieta Witek prowadziła obrady Sejmu będą marszałkiem Sejmu w poprzedniej kadencji.

PiS nie wystawia więc żadnego innego kandydata na wicemarszałka i sam siebie w ten sposób pozbawia udziału w Prezydium Sejmu. Podejście Konfederacji w tej sprawie jest zasadniczo takie, że każdy klub poselski powinien mieć swojego wicemarszałka niezależnie od tego kogo dany klub proponuje na to stanowisko. Dlatego większość posłów Konfederacji głosowała za tym, aby Elżbieta Witek była wicemarszałkiem Sejmu. Wydaje się, że dzisiaj znajdują dla PiS dobre rozwiązanie w postaci wyjścia z impasu i jednak zaproponowanie innego kandydata. Kandydatura Przemysława Czarna wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem. Szczególnie, że, co podkreślił Krzysztof Bosak w swoim komentarzu na X, jest on profesorem prawa. A to dla PiS mogłoby być bardzo korzystne, bo jak napisał: Profesor prawa z opozycji w prezydium mógłby namieszać.

Tymczasem jednak ani opozycja, ani PiS nie chcą działać na swoją korzyść. Jak skomentował to Bosak: Centrolewica działa wbrew swoim interesom, zachęcając PiS by wystawił jakiegoś innego kandydata niż pani poseł Witek. PiS działa wbrew swoim interesom, upierając się przy kandydaturze pani poseł Witek.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY