Bosak: To był wybór, który zwiastował siłowy styl rządzenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Materiały prasowe Konfederacji / Materiały prasowe Konfederacji

Zatrzymanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w Pałacu Prezydenckim wywołało falę komentarzy. W końcu wszystko co dzieje się wokół tego zatrzymania nie miało w polskiej polityce do tej pory żadnego precedensu. Odniósł się do tego na Twitterze również wicemarszałek Sejmu, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak:
Tusk nieprzypadkowo zrobił Kierwińskiego szefem MSW. To był wybór, który zwiastował siłowy styl rządzenia, konfrontację, eskalację.
Jeśli liderzy Lewicy czy Trzeciej Drogi chcieli czegoś innego to przespali ten sygnał i okazali się naiwni. Nawet się nie obejrzeli jak zostali zaangażowani w działania, których praworządność jest co najmniej wątpliwa, a walor pojednawczy czy oczyszczający wręcz ujemny.
Zaczęło się od przejęcia mediów bez podstawy ustawowej, teraz ignorowanie ułaskawienia, orzeczeń Sądu Najwyższego i zatrzymania posłów opozycji, a zaraz pewnie próba zmiany ustroju sądów uchwałami.
Jeśli ktoś sądził, że nie może być większego chaosu w państwie niż za rządów PiS to właśnie leczy się ze złudzeń. Idziemy w kierunku sytuacji, w której „legalność” organów państwa będziemy musieli odczytywać ze sposobu zachowania Policji operującej przed i w budynkach państwowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY