Bosak zdradził kto z Konfederacji zasiądzie w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Materiały prasowe Konfederacji

Od kilku dni Konfederacja alarmuje, że ich przedstawiciele mogą nie znaleźć się w sejmowych komisjach śledczych. Takie plotki, według polityków Konfederacji, krążą po Sejmie.

Dlatego politycy Konfederacji postanowili ten temat poruszyć nawet z mównicy sejmowej. Mówił o tym również Krzysztof Bosak w programie Onet Rano Raport:
– Jest w ustawie o komisji śledczej napisane, że ma być reprezentatywność wszystkich klubów, które są w Konwencie Seniorów. Konfederacja jest klubem. Poparło ją 1,5 miliona wyborców, Jest w Konwencie Seniorów i przede wszystkim chce rozliczać afery PiS-u! Eliminowanie Konfederacji byłoby naprawdę grubą niesprawiedliwością. I cieszę się, że wszystkie partie to zrozumiały i uznały.

Krzysztof Bosak przy okazji poruszył temat tego ilu przedstawicieli w komisjach będą miały inne partie:
– Jedna rozgłośnia radiowa błędnie podała, powołując się na mój wpis, że to Koalicja Obywatelska będzie miała 4, a PiS 3 miejsca. Nie, jest na odwrót. PiS jest największym klubem i wszyscy pozostali zgodzili się, że skoro są największym klubem, to z zasady proporcjonalności wynika, że mają dostać 4 członków. PiS nie będzie miał żadnego tytułu, żeby tą komisję bojkotować. Teraz PiS musi wyznaczyć swoich czterech najlepszych asów, którzy wejdą do tej komisji i będą bronić rządowej afery przed pozostałymi!

Wicemarszałek Sejmu zdradził również kto z ramienia Konfederacji zasiądzie w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych:
– To będzie nasz pełnomocnik wyborczy. Człowiek bardzo doświadczony w procedurach wyborczych, znający je na wylot, który będzie wiedział, jak “grillować” aferzystów z rządu PiS-u, którzy próbowali zrobić nielegalne wybory kopertowe i wydali na to dziesiątki milionów złotych. Będzie nim poseł Witold Tumanowicz.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY