“Znajdzie się kij na banderowski ryj!”. Z tym poszli do premiera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja dostała od premiera Mateusza Morawieckiego zaproszenie na spotkanie. Intencją premiera było spotkanie z temacie wspólnego tworzenia nowego rządu. Konfederacja w tej sprawie miała odmienne stanowisko.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez przedstawicieli Konfederacji, którzy udali się do premiera, Krzysztof Bosak przedstawił jasno po co Konfederacja idzie na spotkanie:
Nie zamierzamy tworzyć rządu, nie zamierzamy głosować za rządem Mateusza Morawieckiego. Mamy bardzo krytyczną opinię o sposobie rządzenia przez PiS, o premierze Morawieckim. Uważamy, że Polacy zasługują na rząd prawicowy, propolski, konserwatywny, wolnościowy, narodowy. Takim rządem nie był rząd Mateusza Morawieckiego.
I dodał:
Wykorzystujemy to spotkanie, żeby udrożnić kanał komunikacji polskich przedsiębiorców, którzy walczą o polskie interesy narodowe z premierem.
Zamiast rozmawiać o rzeczach kompletnie nierealnych jak uzyskanie wotum zaufania przez premiera Morawieckiego przedstawiamy sprawy zupełnie realne. Po to, żeby polskie interesy gospodarcze były zabezpieczone w relacjach z Unią Europejską i w relacjach z Ukrainą.

Krzysztof Bosak nawiązał w ten sposób do protestu przewoźników, który trwa już od 6 listopada. Do którego wczoraj dołączyli rolnicy, którzy protestują w Medyce. Stąd też na spotkanie z premierem w ramach delegacji Konfederacji udał się Rafał Mekler, jeden z liderów tych protestów.

Ale to nie wszystkie sprawy z którymi Konfederacja udała się do premiera. Jedną ze spraw którą jest pilna i do załatwienia to wyciągnięcie Polaków z Gazy. Mówił o tym Grzegorz Braun. Natomiast kolejną sprawą jest bulwersująca sprawa skazania 70-letniego Andrzeja Łukawskiego, który trafił do więzienia na 7 miesięcy za słowa “Znajdzie się kij na banderowski ryj”. Sąd w Polsce skazał za te słowa działacza kresowego na wniosek Związku Ukraińców w Polsce. I właśnie w tej sprawie posłowie Konfederacji również postanowili interweniować u premiera.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY