„Składam wniosek formalny, żeby ministrowie, wiceministrowie wzięli się do roboty” 

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Michał Wawer, poseł Konfederacji, podczas dzisiejszego posiedzenia mocno wypunktował wszystkie sejmowe ugrupowania polityczne. Z PiS-em na czele.

Michał Wawer odniósł się do strajku polskich transportowców, którzy od 6 listopada protestują na granicy polsko-ukraińskiej.

– Piękne jest to obserwowanie, jak PiS z PSL-em się przerzucają odpowiedzialnością za to, co się dzieje na granicy. I za to co się dzieje w polskiej gospodarce. Przypominam, że 19 maja 2022 roku w Parlamencie Europejskim wszystkie obecne tu partie, poza Konfederacją, zagłosowały ZA otwarciem granic Unii na ukraińską gospodarkę! Na ukraiński transport! Lewica, Platforma, PSL i PiS!

– Mamy nadal rząd Mateusza Morawieckiego. Przypominam siedzącym tutaj na tej sali ministrom, wiceministrom, panu premierowi, że nadal pełnicie funkcje! I w tym czasie, kiedy my tu siedzimy, kiedy dzielimy sobie funkcje w komisjach, polscy transportowcy na granicy kolejny tydzień marzną, głodują. Zmagają się z groźbami przemocy fizycznej ze strony Ukraińców!
Więc składam wniosek formalny, żeby ministrowie, wiceministrowie przestali się bawić w okupowanie mównicy i wzięli się do roboty, żeby wesprzeć polską branżę transportową.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY