Dlaczego polska policja staje po stronie przewoźników… ukraińskich? „CZYJ TO KRAJ???!!!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ukraińcy zablokowali wjazd dla polskich aut, natomiast na Korczowej policja nadal przeprowadza ukraińskie ciężarówki bez kolejki. CZYJ TO KRAJ???!!! – napisał na serwisie X polityk Konfederacji oraz lider Strajku Przewoźników, Rafał Mekler.

To zadziwiająca sytuacja, kiedy państwo polskie zamiast wesprzeć polskich przedsiębiorców występuje w interesie biznesu innego państwa. Na dodatek biznesu, którego finansowanie jest niewiadomego pochodzenia.

Polscy transportowcy, przewoźnicy protestują od 6 listopada. Protest polega na blokowaniu przejazdu dla ukraińskich przewoźników, którzy wypierają z rynku polskich przedsiębiorców. Wszystko dzięki regulacjom unijnym, polskim i ukraińskim, które stworzyły pole do nieuczciwej konkurencji. Nieuczciwej, ponieważ firmy ukraińskie nie muszą ponosić obciążeń jakie ponoszą firmy zarejestrowane w Unii Europejskiej. Przez co są tańsze i wypierają z rynku polskie firmy.

Polski biznes traci. Polski budżet na tym traci. Tymczasem rząd wysyła polskich policjantów, aby pomóc obcemu biznesowi.

Tymczasem na Ukrainie działają działają zupełnie inaczej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY