Pierwsi obywatele RP przekroczyli granicę Strefy Gazy [+FOTO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

KPRM/Jakub Szymczuk

Jak poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, pierwsi obywatele RP przebywający w Strefie Gazy przekroczyli przejście graniczne w Rafah i są po egipskiej stronie.

Szef BBN przebywał 11 listopada w Izraelu.  – Omówiliśmy sytuację bezpieczeństwa, jak i sytuację polskich obywateli znajdujących się na terytorium Strefy Gazy – mówił na miejscu. – W imieniu Prezydenta przekazałem informację, że rozpoznajemy i uznajemy prawo Izraela do obrony przeciw terrorystom Hamasu, jednocześnie podkreślając konieczność zachowania zasad prawa międzynarodowego przy przeprowadzaniu operacji wojskowych, konieczność oszczędzania życia ludności cywilnej na terytorium Strefy Gazy – zaznaczył.

Szef BBN mówił, że na terytorium Strefy Gazy znajdują się obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. – Jest to powyżej 25 osób, które przebywały na terytorium Strefy Gazy w okresie, który upłynął od czasu ataku terrorystycznego, ale również jeden z obywateli polskich – Alex Dancyg – znajduje się w gronie zakładników – poinformował.

– Obie kwestie zostały poruszone w trakcie spotkań tutaj, w Izraelu, ale stanowiły naturalną konsekwencję działań dyplomatycznych, które realizowane są w ciągu ostatnich tygodni przez administrację Rzeczypospolitej Polskiej. I mamy uzasadnione powody spodziewać się, że w ciągu najbliższych godzin, dni – mamy nadzieję – część obywateli opuści Strefę Gazy – przekazał.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY